سردار تنگسیری:

چالش‌های دریایی باید به دست توانمند محققان ایرانی حل شود

۱۲ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۲۲ کد : ۶۲۷۵ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۴۵۶
چالش‌های دریایی باید به دست توانمند محققان ایرانی حل شود

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: چالش‌های دریایی باید به دست توانمند محققان ایرانی حل شود.

سردار علیرضا تنگسیری در مراسم اختتامیه رویداد چالش نوآوری «طراحی دستگاه حفاظت از خوردگی جریان تزریقی در شناورها» که توسط مرکز رشد واحد برگزار شد، گفت: پیشرفت‌های کشور هرچند مرهون خون شهداست ولی دانشگاهیان نخستین پیشگامان آن هستند. ایران کشوری ذوالبحر است و از شمال و جنوب سواحل و مرزهای دریایی دارد.

وی افزود: پرتغال ۱۱۷ سال در شرایطی سخت در منطقه خلیج فارس حضور داشتند و پس از آنها انگلیسی‌‌ها بر این منطقه مسلط بودند که استعمارهای فراوانی در مناطق خلیج همیشه فارس رقم زده‌اند. از استادان و محققان این حوزه تقدیر می‌کنم که احساس مسئولیت کرده و پا به صحنه گذاشته‌اند.
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: مقام معظم رهبری نیز در راستای استفاده از دانشگاهیان فرمان ویژه داده‌اند و امروز نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ۳۲ دانشگاه فعال در این حوزه همکاری می‌کند. امروز اقتدار دریایی کشور مرهون خون شهدا و تلاش‌های دانشگاهیان است.

سردار تنگسیری بیان کرد: ایستادگی امروز کشور در مقابل استکبار نمونه و درس آموزنده‌ای برای آیندگان خواهد بود، باید قدردان این رشادت‌ رزمندگان و خادمان ایران اسلامی باشیم.

وی ادامه داد: در خلیج فارس امر خوردگی فلزات باید پیگیری و چالش‌زدایی شود، فعل و انفعالات سواحل ایران و مقدار بالای رطوبت موجب تشدید خوردگی در منطقه خلیج فارس شده است. این چالش باید به دست توانمند محققان ایرانی حل شود و دعوت می‌شود عزیزان و دانشگاهیان باحضور در جزایر خلیج فارس با این چالش‌ها آشنا و نیازمندی‌ها را پاسخ علمی بدهند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: نیروی دریایی، نیروی جامعی است که باید در زمان صلح نیز نیروهای آن آمادگی کامل داشته باشند تا در شرایط حساس از مرزهای آبی جمهوری اسلامی پاسداری کنند. از دانشجویان و محققان دعوت می‌شود در بین پاسداران دریایی قرار بگیرند و آنها را کمک کنند، علمی که هم نظری و هم کاربردی باشد راهگشای کشور خواهد بود.


نظر شما :